SK Meteor STRAHOVICE
Vítejte na stránkách SK Meteor Strahovice      První život fotbalu ve Strahovicích vdechli místní nadšenci Josef Halfar, Pavel Slavík, Jiří Baštář a František Obrusník. Stalo se tak před osmdesáti lety. Podle dostupných informací byla v roce 1932 uskutečněna tzv. „sportovní slavnost“, která v pozměněné podobě vydržela až dodnes.
      Místní fotbalový klub patřil k pravidelným účastníkům soutěží v rámci okresu. Převážně zde fungovala družstva mužů, dorostu a žáků. Dorostu se dokonce podařilo v letech 1984 až 1986 hrát dvě sezóny v krajské soutěži. Největších úspěchů u mužů klub zaznamenal v letech 1991 až 1994, kdy hrál I.A třídu a hned v první sezóně skončili na čtvrtém místě.
      Euforie fanoušků byla tak veliká, že k venkovním zápasům musel jezdit autobus tzv. harmonika, aby bylo umožněno všem se dopravit k zápasu. Po těchto úspěšných letech následoval pád, sestup do I.B třídy a následně až do okresního přeboru.
      Na lepší časy se začalo v klubu, který vychoval střelce první historické branky Opavy v nejvyšší soutěži Radka Praska, blýskat v roce 2004. To tým slavil postup do I.B třídy. A to nebylo vše. O čtyři roky později šlo mužstvo pod vedením dlouholetých trenérů Milana Nevřely a Josefa Dombka ještě výše, bohužel v I.A třídě se udrželo jen rok. Ve Strahovicích funguje i béčko dospělých, které předloni pod vedením Michala Kramného postoupilo do okresní trojky.
      Klub těží převážně ze svých odchovanců. Práce s mládeží patří mezi hlavní priority. A toto je vidět i na dosažených výsledcích, kdy dorostenci, které vede zkušený trenér Leo Malchárek, hrají špičku okresní soutěže a v minulosti tuto soutěž i vyhráli. U žáků je již dlouhodobě trenérská dvojice Daniel Beneš a Petr Lhotský, pod jejichž vedením žáci před dvěma lety vydobyli prvenství v okresní soutěži a v následujících dvou letech skončili v okresním přeboru na 1. resp. 2. místě.
      I nejmenší děti mají zastoupení ve svých soutěžích, kdy tzv. mini žáci hrají systémem 4+1 a jejich trenér p. Hanzlík a všichni rodiče z nich mají určitě radost. V uplynulém desetiletí došlo ke zvelebení fotbalového areálu, především pak k položení dlažby na venkovní posezení a následnému vybudování zastřešení pro cca 150 osob.
      Rovněž byl za pomocí nových technologií zkvalitněn trávník, o který se stará Pavel Obrusník. Součástí areálu je i hospoda a kavárna.

Aktuality

Letošní výsledky SK Meteor Strahovice

Muži "A"

Muži "B"

Dorost

Žáci

© 2012 SK Meteor Strahovice
 
Free Website templateswww.seodesign.usFree Flash TemplatesRiad In FezFree joomla templatesAgence Web MarocMusic Videos OnlineFree Wordpress Themes Templatesfreethemes4all.comFree Blog TemplatesLast NewsFree CMS TemplatesFree CSS TemplatesSoccer Videos OnlineFree Wordpress ThemesFree Web Templates